Upisi na diplomski studij

Dragi studenti,

prijave za upis na diplomski studij su u tijeku. Više na  sljedećem linku: https://www.unizd.hr/studiji-i-studenti/upisi-na-sveuciliste/diplomski/2020-21/upisi-u-prvu-godinu

Na razredbeni postupak za upis  dvopredmetnog diplomskog studija Lingvistika mogu se prijaviti pristupnici koji su završili preddiplomski studij (minimalno 180 bodova) ili četverogodišnji dodiplomski studij po starom programu iz polja filologije ili drugih društvenih i humanističkih znanosti, kao i oni koji su završili neki drugi preddiplomski studij ili četverogodišnji dodiplomski studij po starom programu, a zanimaju se za interdisciplinarno područje jezika. O ostalim pojedinačnim slučajevima odlučivat će Stručno vijeće Odjela za lingvistiku. Od studenata koji nisu završili preddiplomski studij lingvistike zahtijevat će se tijekom prvog semestra polaganje ispita kojim će se provjeriti njihovo poznavanje osnovnih lingvističkih pojmova. Materijale i sve relevantne informacije za pripremu ovoga ispita studenti će dobiti na početku zimskog semestra. Za upis na diplomski studij Lingvistika nužno je izvrsno poznavanje engleskog jezika te još jednog stranog jezika, koji je moguće učiti i položiti i tijekom diplomskoga studija. Razredbeni postupak za upis na diplomski studij Lingvistika sastoji se od individualnih razgovora pristupnika s profesorima Odjela za lingvistiku. Za pristup razredbenom postupku od pristupnika se traži da u pisanom obliku detaljno obrazlože vlastitu motivaciju za studij (2 kartice teksta) kao i izbor područja specijalizacije, koji se prilažu molbi za upis na studij.